Co je to simorost ?

27. ledna 2013 v 18:27 | Anuliček |  Zvláštní bytosti

Jak se stát simorostem? A co to vůbec znamená?Simorost je taková květinova víla nebo dryáda, nebo jak ho nazvete :)

Ve hře se vyskytují na datadisku Roční období (Seasons), dva už tam žijí od začátku (Růžena Zelená z Květoluk a její mimi). Simorost má zelenou kůži a oči a místo vlasů listy. Mají i svoje vlastní - rovněž zelené - oblečení a jen jeden účes, což mě jako jediné na nich štve, protože vypadají všichni skoro stejně. Od normálních Simíků se liší taky životními fázemi, mají jen tři - batole, dospělý a starý (fáze jsou stejně dlouhé jako u normálních Simíků), takže z miminka vyroste rovnou dospělák.

Nová simorostí miminka dědí svoje schopnosti po matce, příp. otci, takže budou mít stejně bodů kreativity, logiky apod. a stejné talentové odznaky, od narození umí chodit i mluvit a navíc nevyměšují :))) Když dospějí, získají automaticky zlatý
odznak za zahradničení. Simorostítka jsou ideální mimina - stačí jim jednou za čas se pořádně pomazlit a zbytek dne se klidně cákají v kaluži nebo řádí v hromadě listí. Vodu prostě milují, a když není poblíž žádná kaluž, lezou do skleníku a sedí před ostřikovačem, nebo v horším případě se snaží dosáhnout do záchodu.

To naznačuje, že simorosti mají trošku jiné životní potřeby. K životu jim stačí sluneční světlo, voda a láska. Na sluneční světlo je potřeba pobývat venku a na noc si do domu nainstalovat skleníkové zářivky, co dodávají umělé sluneční světlo. Na vodu je nejlepší bazén nebo déšť (a kaluže), ale stačí jen pít vodu nebo se sprchovat, a láska... inu... znáte to :) Láska se simorostům doplňuje, i když hovoří s rostlinami, mazlí se s domácími zvířátky a dokonce kecají s papouškem.

Stát se simorostem není zrovna jednoduché. Potřebujete k tomu velkou zahradu
a hodně rostlinek a stromů. Když je napadnou škůdci, ošetřete je chemickým postřikem - když to takhle budete dělat dost dlouho, najednou sim zmizí v oblaku prachu, jako by se s někým pral, a je z něj víla. Může být víla i vílák, a mít děti můžou oba dva, stačí jen kliknout a nového simorostíka si okamžitě doslova "vypěstovat". Pokračuje to stejně jako u obyčejného porodu (ty řeči o čápovi a pevných uzlech) a najednou máte kluka nebo holku.

Simorost může být zároveň i upírem nebo vlkodlakem, což jsou pak pěkné zrůdy :D

Simorosti jsou fajn :) ale když vás to přestane bavit, zavolejte do zahradnického klubu a kupte si léčivý lektvar (Anti-floricin).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama